BĚŽECKÝ BIATLON na Českých firemních hrách

23.05.2016 10:53

BĚŽECKÝ BIATLON na Českých firemních hrách

Čerstvě vdaná Gabriela Koukalová. To je symbol českého biatlonu, který zná každý. Proto jsme se rozhodli, že tento sport zapojíme i do programu 13. Českých firemních her – letních. Páteční program Českých firemních her nabídne kromě zábavných disciplín jako Crazy Bubbles Football nebo Hokej pod vodou, právě Běžecký biatlon. Firemní běžci absolvují třikrát dva kilometry v terénu, s tím, že po každém kolečku si vyzkouší jednu z biatlonových poloh při střílení. S paintballovou zbraní je bude čekat stojka, klečka i ležka. „Biatlon v Česku patří k nejoblíbenějším sportům, proto chceme, aby si účastníci vyzkoušeli, vzhledem k ročnímu období, alespoň letní podobu tohoto sportu,“ doplňuje pořadatel akce Jiří Kastner.

Počátky biatlonu sahají do středověku, kdy se však jednalo spíše o přežití, než o sportovní vyžití, jako je tomu nyní. Později se biatlon využíval především na vojenské účely, především v severských státech. Běh vojenských hlídek byl ve 30. až 50. letech minulého století zařazen na olympijské hry jako ukázková disciplína. První mistrovství světa v biatlonu se uskutečnilo v roce 1958 v rakouském Saalfeldenu, zúčastnilo se ho 25 sportovců ze 7 zemí. Poté se tento sport stále více popularizoval a upravoval až do současné podoby.

České firemní hry se uskuteční poslední zářijový víkend ve sportovním centru v Nymburku. Přihlaste svou firmu a zjistěte, jak si Vaši zaměstnanci povedou se zbraní v ruce v různých polohách! 

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Vítězné firemní týmy


 


 

 

 

Hlavní partneři

 
 

 

 
   
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chci dostávat info

Chci dostávat info

Staňte se fanouškem

Linkedin

Staň se fanouškem na Facebooku

Google+ 


© 2017, České sportovní firemní hry – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Akci České sportovní firemní hry organuizují AFS a společnost KASTY s.r.o.

Nahoru ↑